Szybcy i Wsciekli

Idź do spisu treści

Menu główne

AKTORZY

Vin Diesel

Urodził się 18 lipca 1967 roku w Nowym Jorku. Ma włoskie i szkockie pochodzenie. Dorastał w Greenwich Village wraz z bratem bliźniakiem Paulem oraz dwiema siostrami. Jego matką jest psychiatra i astrolog Delora. Nigdy nie poznał swojego biologicznego ojca. Był wychowywany przez ojczyma Afroamerykanina Irvinga, instruktora aktorstwa i zarządcę teatru. Od najmłodszych lat aktorstwo nie było dla Diesela czymś obcym. Już jako pięciolatek wystąpił w inscenizacji "Kopciuszka", gdzie wcielił się w rolę księcia. Jednak to pewien incydent, którego dopuścił się w wieku siedmiu lat, prawdopodobnie zaważył nad faktem, że został późniejszą gwiazdą filmową. Wraz z bratem i kolegami postanowił zdemolować Theater for the New City. Przyłapany przez dyrektorkę artystyczną teatru Crystal Field, otrzymał od niej scenariusz i propozycję uczęszczania na popołudniowe zajęcia teatralne. Zgodził się i w ten sposób zainteresował się aktorstwem.

Paul Walker

Paul Walker urodził się i wychowywał w Południowej Kalifornii, gdzie będąc jeszcze chłopcem rozpoczynał swoją karierę w charakterze modela i aktora. Po ukończeniu szkoły średniej rozważał różne możliwości kariery, zainteresowany był między innymi biologią morską. Ostatecznie uznał jednak, że prawdziwie fascynuje go sztuka aktorska, tą też drogą konsekwentnie podążał.

Jordana Brewster

Jordana Brewster szybko zapracowała sobie na opinię jednej z najbardziej utalentowanych młodych aktorek Ameryki. Ostatnio można było ją oglądać w filmie "The Invisible Circus", w którym zagrali również Cameron Diaz, Blythe Danner i Christopher Eccleston. Jego premiera miała miejsce na Festiwalu Filmowym Sundance w 2001 roku.
Młoda aktorka zagrała równiez w thrillerze science fiction "Oni" [98] w reżyserii Roberta Rodrigueza i z udziałem Elijaha Wooda, Josha Hartnetta i Clei Du Vall. Poza tym ma na swoim koncie udział w wysoko ocenianym miniserialu "The 60s".

Michelle Rodriguez I

Michelle- mimo że urodziła się w Bexar Country- już od dziecka była przyzwyczajona do raczej wędrowniczego; trybu życia. Gdy miała 8 lat jej rodzice przeprowadzili się do Republiki Dominikańskiej a w wieku lat 10- do malowniczego Puerto Rico. Rok póżniej cała rodzina przeniosła się do Jersey. To właśnie tam pojawiły się jej pierwsze myśli o aktorstwie.
Biorąc (podobnie jak wiele innych, początkujących gwiazdek) udział w licznych castingach, została zaangażowana w 1999 roku do filmów Summer of Sam
(Mordercze lato) oraz Cradle Will Rock. Epizodyczne role w obu produkcjach zachęciły ją do podjęcia dalszych kroków w kierunku aktorstwa. Wyjechała na specjalny casting do Nowego Jorku, gdzie (nie mając żadnego pojęcia o boksie) ubiegała się o rolą Diany Guzman w filmie Girlfight (Zbuntowana). Po pięciu miesiącach intensywnych treningów sztuki bokserskiej 22-letnia Michelle została zaangażowana do filmu. Jego projekcje wzbudzały aplauz publiki i krytyków a doskonała gra panny Rodriquez została uhonorowana takimi nagrodami jak Deaxville Festival of American Cinema Award i The Las Vegas Film Critics Society Award za najlepszą rolą żeńską. Wkrótce po wystąpie w Girlfight posypały się kolejne propozycje- Michelle zagrała czołowe role w filmach The Fast and the Furious (Szybcy i wściekli), 3 A.M (Trzecia rano) oraz Resident Evil

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego